DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Dawid Kubacki lepszy o 0,3 pkt. od Ryoyu Kobayashiego!

Dawid Kubacki wygrał w niedzielę konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Polak w tej niemieckiej miejscowości najlepszy był również w sobotę. Drugie miejsce zajął Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzecie Słoweniec Timi Zajc.

Kubacki wyprzedził Kobayashiego o zaledwie 0,3 pkt. Japończykowi na pocieszenie pozostał triumf w cyklu Titisee-Neustadt Five, za który otrzymał 25 tysięcy euro.

Polski skoczek stanął na podium zawodów Pucharu Świata po raz ósmy z rzędu. Rekordzistą jest Fin Janne Ahonen, który w sezonie 2004/05 w najlepszej trójce plasował się w 13 kolejnych konkursach.

Ósme miejsce zajął Piotr Żyła, a po słabym drugim skoku na 24. lokatę spadł Kamil Stoch. Lider PŚ Niemiec Karl Geiger został sklasyfikowany na piątej pozycji.

Awansu do serii finałowej nie wywalczyli: 39. Stefan Hula, 41. Aleksander Zniszczoł i 49. Maciej Kot.

Następną areną pucharowych zmagań będzie Zakopane. 25 stycznia odbędzie się konkurs drużynowy, a dzień później indywidualny.

…………………………………………………

Wyniki drugiego Pucharu Świata w Titisee-Neustadt
1. Dawid Kubacki (Polska) – 283,3 pkt (143 m / 133,5 m)
2. Ryoyo Kobayashi (Japonia) – 283 pkt (147 / 134)
3. Timi Zajc (Słowenia) – 271,6 pkt (137 / 134)

8. Piotr Żyła (Polska) – 260,7 pkt (141 / 129,5)
24. Kamil Stoch (Polska) – 231,1 pkt (128 / 116,5)
39. Stefan Hula (Polska) – 99,3 pkt (125)
41. Aleksander Zniszczoł (Polska) – 93,3 pkt (117,5)
49. Maciej Kot (Polska) – 59,8 pkt (102,5)

Klasyfikacja Pucharu Świata w skokach narciarskich (po 14 z 30 zawodów)

Dawid Kubacki królem Titisee-Neustadt

Dawid Kubacki wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. 29-latek oddał w obu seriach najdłuższe skoki - 140,5 oraz 141 m i stał...