DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Dawid Kubacki na podium Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie

Dawid Kubacki. Fot. Tadeusz Mieczyński

Dawid Kubacki zajął trzecie, a Piotr Żyła piąte miejsce w inauguracyjnym konkursie 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie.

Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który w imprezie tej triumfował w poprzednim sezonie. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kobayashi o 9,2 pkt wyprzedził Niemca Karla Geigera. Kubacki stracił do niego 10,4 pkt, Żyła natomiast 23,6 pkt.

Na 19. miejscu zmagania zakończył Kamil Stoch, 28. był Maciej Kot, a 30. Stefan Hula. Już po pierwszym skoku zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon został Jakub Wolny.

Dawid Kubacki zajmując trzecie miejsce w inauguracyjnym konkursie 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie po raz 10. w karierze stanął na podium zawodów zaliczanych do Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Osiągnięcia Dawida Kubackiego w indywidualnych konkursach PŚ

1. miejsce

• 13 stycznia 2019 – Predazzo (Włochy)

2. miejsce

• 13 marca 2018 – Lillehammer (Norwegia)
  • 6 stycznia 2019 – Bischofshofen (Austria)
  • 12 stycznia 2019 – Predazzo (Włochy)
  • 1 lutego 2019 – Oberstdorf (Niemcy)

3. miejsce

• 30 grudnia 2017 – Oberstdorf (Niemcy)
  • 3 lutego 2018 – Willingen (Niemcy)
  • 1 stycznia 2019 – Garmisch-Partenkirchen (Niemcy)
  • 3 lutego 2019 – Oberstdorf (Niemcy)
  • 29 grudnia 2019 – Oberstdorf (Niemcy)

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

Więcej w sport, skoki narciarskie
Konrad Bukowiecki gotowy na medal igrzysk olimpijskich

Jestem gotowy na to, żeby zdobyć medal na igrzyskach - przyznaje Konrad Bukowiecki. Utytułowany kulomiot AZS UWM Olsztyn w grudniu szlifuje formę w Portugalii. Co będzie...