DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Dawid Kubacki nie schodzi z podium! Świetny konkurs Polaków

Dawid Kubacki. Fot. Tadeusz Mieczyński

Dawid Kubacki zajął trzecie, a Kamil Stoch czwarte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo.

Zwyciężył Niemiec Karl Geiger, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Kubacki po raz 14. w karierze znalazł się w czołowej trójce w zawodach indywidualnych PŚ. Stocha wyprzedził o zaledwie 0,1 pkt. Do zdecydowanie najlepszego tego dnia Geigera stracił jednak aż 14,7 pkt. Drugi był Austriak Stefan Kraft.

Geiger wykorzystał słabszą dyspozycję dotychczasowego lidera cyklu Ryoyu Kobayashiego. Japończyk uplasował się dopiero na 26. pozycji. Siódmy był Piotr Żyła, a 27. Maciej Kot. Z Polaków do serii finałowej nie awansowali Stefan Hula, który był 32. oraz Jakub Wolny – 45. miejsce.

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Puchar Świata, Kamil Stoch, skoki narciarskie, Piotr Żyła
Dawid Kubacki triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni. 30-latek z Nowego Targu królem niemieckich i austriackich skoczni

Dawid Kubacki, wygrywając konkurs w austriackim Bischofshofen, triumfował w 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Wyprzedził Niemca Karla Geigera i Norwega Mariusa Lindvika, który był drugi w...