DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Dawid Kubacki objął prowadzenie w Turnieju Czterech Skoczni. W sobotę w Innsbrucku był drugi

Dawid Kubacki. Fot. Tadeusz Mieczyński

Dawid Kubacki zajął w Innsbrucku drugie miejsce w trzecim konkursie narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej zawodów.

Po raz drugi w tej edycji imprezy zwyciężył Norweg Marius Lindvik. Trzecie miejsce zajął kolejny Norweg Daniel Andre Tande. Piotr Żyła po dobrym drugim skoku awansował z 25. na 12. miejsce, a Kamil Stoch zakończył rywalizację na 15. pozycji. Czwarty i ostatni konkurs odbędzie się w poniedziałek w Bischofshofen.

Dawid Kubacki po raz 12. w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Podia Dawida Kubackiego w indywidualnych konkursach PŚ:

1. miejsce
    13 stycznia 2019 – Predazzo (Włochy)
  2. miejsce
    13 marca 2018 – Lillehammer (Norwegia)
    6 stycznia 2019 – Bischofshofen (Austria)
    12 stycznia 2019 – Predazzo (Włochy)
    1 lutego 2019 – Oberstdorf (Niemcy)
    4 stycznia 2020 – Innsbruck (Austria)
  3. miejsce
    30 grudnia 2017 – Oberstdorf (Niemcy)
    3 lutego 2018 – Willingen (Niemcy)
    1 stycznia 2019 – Garmisch-Partenkirchen (Niemcy)
    3 lutego 2019 – Oberstdorf (Niemcy)
    29 grudnia 2019 – Oberstdorf (Niemcy)
    1 stycznia 2020 – Garmisch-Partenkirchen (Niemcy)

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

Więcej w narciarstwo, Dawid Kubacki
Dawid Kubacki trzeci w konkursie Turnieju Czterech Skoczni Garmisch-Partenkirchen. Wygrał Norweg Marius Lindvik

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Wygrał Norweg Marius Lindvik przed Niemcem Karlem Geigerem. W pierwszej serii Lindvik...