DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Dawid Kubacki wygrał konkurs Pucharu Świata w Predazzo. Kamil Stoch był trzeci

Dawid Kubacki. Fot. Tadeusz Mieczyński

Dawid Kubacki wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo.

Na trzeciej pozycji uplasował się Kamil Stoch. Lider klasyfikacji generalnej cyklu Japończyk Ryoyu Kobayashi był siódmy. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft.

Dziesiąty był Piotr Żyła, 25. Maciej Kot, 29. Jakub Wolny i 30. Stefan Hula. Wygrana Kubackiego to osiemdziesiąte zwycięstwo Polaka w konkursie PŚ w skokach narciarskich.

W sobotę Dawid Kubacki zajął drugie, a Kamil Stoch trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Zwyciężył prowadzący w klasyfikacji generalnej cyklu Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Predazzo do pucharowego kalendarza wróciło po siedmioletniej przerwie. Kompleks skoczni Trampolino Dal Ben jest szczęśliwy dla Polaków. W 2003 roku dwa złote medale mistrzostw świata wywalczył tam Adam Małysz, a 10 lat później na dużym obiekcie triumfował Kamil Stoch. W 2013 roku biało-czerwoni wywalczyli jeszcze brązowy medal w konkursie drużynowym.Sobotnie i niedzielne rozstrzygnięcia wpisały się w tę tradycję.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w skok, skoki narciarskie
Dawid Kubacki na drugim miejscu podium w Bischofshofen

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w ostatnim konkursie narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Triumfował Japończyk Ryoyu Kobayashi, który okazał się najlepszy na wszystkich obiektach. Na...