Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Debiut Fertacz w monodramie

Spowiedź Śpiącej Królewny – plakat

Choć pracuje na scenie 31 lat, dopiero teraz wystąpiła w monodramie. Zadebiutowała też jako autorka adaptacji.

Mowa o Joannie Fertacz, aktorce olsztyńskiego Teatru Jaracza, którą można było będzie można zobaczyć na Scenie Margines w sztuce Spowiedź Śpiącej Królewny na podstawie książki Mariusza Sieniewicza pod tym samym tytułem.

Jest to opowieść o współczesnej singielce i stereotypach wynikających z płci. A co przekonało aktorkę do przeniesienia tej historii na scenę?

00:00 / 00:00

Spowiedź Śpiącej Królewny jest trzecią książką Mariusza Sieniewicza, która doczekała się scenicznej realizacji. W 2006 roku w Teatrze Polskim we Wrocławiu wystawiono spektakl „Wszystkim Zygmuntom między oczy” na podstawie powieści Czwarte Niebo, a dwa lata później w olsztyńskim teatrze Jaracza odbyła się prapremiera „Żydówek nie obsługujemy”.

Olsztyński pisarz przyznaje, że nie ingeruje w proces powstawania spektaklu, ale jedna kwestia jest dla niego szczególnie ważna.

00:00 / 00:00

 

 

Więcej w teatr, kultura
Wujek Ziuniek i zimowe wieczory

Zbigniew Waszkielewicz - twórca teatru IOTA, aktor, autor monodramów i sztuk teatralnych. "Wujek Ziuniek na długie zimowe wieczory" to jego debiut książkowy doskonale scharakteryzowany przez dramaturga...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV