DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Dekorglass na fali

Dekorglass Działdowo nie zwalnia tempa. W 8. kolejce Lotto Superligi tenisistów stołowych działdowianie pokonali Kolping Frac Jarosław 3:1.

W pierwszym staciu Jiri Vrabik zmierzył się z Gustavo Tsuboi i dostarczył kibicom wielu emocji. Pierwszy set zakończy się wygraną Vrablika, a dwa kolejne wygrał Tsuboi. Czwarta i piąta partia należały do Czecha i to on zapisał pierwszy punk po stornie zawodników z Działdowa.

W drugim pojedynku górą byli zawodnicy z Jarosławia. Kenji Matsudaira nie sprostał grze Dymitra Prokopcova, przegrywając w trzech setach. W kolejnym spotkaniu dobrze spisał się Patryk Chojnowski, który pokonał 3:0 Jakuba Kosowskiego. Mecz zakończył Jiri Vrablik, pokonując Dymitra Prokopcowa 2:1.

Kenji Matsudaira nie czuł się fizycznie dobrze przygotowany do tego meczu. Wpłynęła na niego zmiana czasu po przylocie z Tokio. Druga sprawa to piłki plastikowe, którymi nie trenuje na co dzień Japończyk, a którymi gramy w lidze – tak tłumaczył przyczynę słabszej dyspozycji Matsudairy trener Dekorglassu, Piotr Kołaciński.

Ostatnie spotkanie w tym roku Dekorglass Działdowo rozegra 16 grudnia w Bytomiu z Polonią.