Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Demoludy i surrealistyczna opowieść o miłości

Spektakl „Piana dni” to adaptacja powieści Borisa Viana, w Polsce wydanej pod tytułem „Piana złudzeń”

Surrealistyczna opowieść o miłości – to jedna z propozycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Demoludy Nowa Europa.

Przedstawienie gości z Czech festiwalowa publiczność przyjęła entuzjastycznie. Sztuka „Piana Dni” jest adaptacją słynnej książki Borisa Viana. Spektakl, nagrodzony w Czechach między innymi za najlepszą scenografię roku, wyreżyserował czeski duet Skutr.

– Artyści znani są z oryginalnego podejścia do realizacji scenicznych – mówi Jana Slołkowa, dyrektorka artystyczna teatru Klicpera.

00:00 / 00:00

Kolejni goście Festiwalu Demoludy to teatr z Wilna. Litewscy artyści zaprezentują sztukę bez słów „Piaskun”. Lalki, maski i taniec tworzą opowieść o dwoistości ludzkiej duszy. Spektakl rozpocznie się o godzinie 19.

Wcześniej, o godzinie 17.30, odbędzie się czytanie performatywne sztuki „Jest ciężko” jednego z najbardziej popularnych na Węgrzech dramaturgów Janos’a Hay’a. Wstęp na czytanie jest bezpłatny.

Natomiast o 20.15 rozpocznie się „Noc Helvera” w wykonaniu gospodarzy Demoludów czyli olsztyńskiego Teatru Jaracza. Przedstawienie wyreżyserował Giovanny Castellanos. Po spektaklu spotkanie z twórcami, które poprowadzi krytyk teatralny Jacek Wakar.

Wszystkie wydarzenia Demoudów odbywają się w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Posłuchaj Kroniki Festiwalowej

00:00 / 00:00

Autor: ALipczyńska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, spektakl, Czechy
Rozpoczyna się Festiwal Demoludy. Mamy program

Spektakle, czytania performatywne, spotkania z twórcami. W Olsztynie rozpoczyna się 11. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Demoludy Nowa Europa. Jego ideą jest wymiana doświadczeń artystycznych twórców Europy Środkowo-Wschodniej....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV