Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Depresja dzieci i młodzieży. Posłuchaj audycji Porozmawiajmy o życiu

Fot. pixabay

Mamo nie radzę sobie! Nie chcę już żyć… RODZICU! Gdy słyszysz takie słowa  co robisz, jak reagujesz?

Obracasz w żart, bagatelizujesz, nie widzisz problemu, a może próbujesz rozmawiać, szukasz powodu, wsparcia, chcesz pomóc, znaleźć rozwiązanie? Temat trudny, bo i sprawa trudna, ale trudnościom trzeba stawiać czoła!

Depresja zbiera coraz większe żniwo. Nie tylko wśród dorosłych, także wśród nastolatków i dzieci. Objawy depresyjne wykazują już nawet kilkuletnie dzieci. Smutek, przygnębienie, złe samopoczucie, trudności w nauce, poczucie braku nadziei i sensu życia. Objawów jest znacznie więcej.

Temat często pomijany nie tylko w mediach, ale także w naszych domach. Porozmawiajmy o życiu, porozmawiajmy o tym jak wspierać nasze dzieci, to ważne nie tylko w tym szczególnie trudnym dla nas wszystkich czasie.

Gośćmi audycji były:

  • Marta Kunicka Mędrala, prowadząca profil na Facebooku „Zostań. Depresja to nie wstyd” (dawniej „Rozmiar szczęścia nie daje”)
  • Kamila Kaliszewska Siwek, olsztyńska psycholog

Posłuchaj audycji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00


Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, depresja
Dbamy o zdrowie

"Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz...aż się zepsujesz" pisał przed laty Jan Kochanowski w swojej fraszce. Także i my w czasie ostatniej audycji chcieliśmy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV