JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Derby piłkarzy ręcznych dla Olsztyna. Warmia Energa pokonała w Elblągu Wójcik Meble

Meble Wójcik Elbląg – Warmia Energa Olsztyn. Fot. Anna Dembińska

Niezwykły spektakl zafundowali szczypiorniści Mebli Wójcik Elbląg i Warmii Energa Olsztyn w pierwszej kolejce rundy rewanżowej I ligi piłki ręcznej. Po zaciętej walce lepsi okazali się olsztynianie.

Pierwsza połowa bardzo wyrównana i dopiero w końcówce Warmia wyszła na dwubramkowe prowadzenie 15:13. Gdy w 40 minucie drugiej polowy przewaga gości wzrosła do czterech trafień, można było sądzić, że Olsztyn będzie kontrolował wydarzenia na boisku. Nic bardziej mylnego. Niespełna 10 minut później na tablicy był remis po 21 i już do końca trwała twarda walka o zwycięstwo. W ostatnich 2 minutach Meblarze trzykrotnie rzucali w słupek, co pozwoliło Warmii zwyciężyć ostatecznie 28:26.

Po meczu trener Mebli Grzegorz Czapla skarżył się na słabą skuteczność zespołu i na liczne błędy.

00:00 / 00:00

Trener Warmii Olsztyn Jarosław Knopik był oczywiście zadowolony z kompletu punktów, ale do gry zespołu też miał zastrzeżenia.

Z wyniku cieszył się Marcin Malewski, który w tym spotkaniu zdobył dla Warmii 9 bramek.

Takim wynikiem bardzo rozczarowany był rozgrywający Mebli Kamil Karczewski, ale przyznał, że mecz mógł się kibicom podobać.

Teraz w rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa.