Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
IMIENINY: Antonii, Ignacego, Wiktora
EUR: 4.2449 CHF: 3.6914
USD: 3.6004 GBP: 4.7889
Logowanie
 

DKF-y walczą o przetrwanie

Spotkanie w Planeta 11. Fot. Mirosław Arczak

W Olsztynie działają dwa Dyskusyjne Kluby Filmowe. Powołany w 1975 roku DKF „ZA” przy Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych i działający od stycznia DKF w Planecie 11.

Choć – zdaniem wielu – najlepsze czasy dla Dyskusyjnych Klubów Filmowych minęły, to nie należy tracić wiary, że dobry film w małych kinach zawsze znajdzie swoją publiczność – przekonuje Janusz Filipiak z DKF „Za”. – DKF-y walczą o przetrwanie, chociaż jestem optymista, że tak jak powróciła moda na czarna płytę, wróci tez moda na DKF-y – powiedział Janusz Filipiak.
 Janusz Filipiak

Potwierdza to wczorajsza projekcja filmu Grimura Ha-ko-nar-sona „Barany. Islandzka opowieść” w DKF Planeta 11, po której odbyła się rozmowa widzów z wykładowcą akademickim doktorem Marcinem Kowalczykiem. Jego roczny pobyt na Islandii i obserwacje życia mieszkańców wyspy były cennym komentarzem do filmu.
dr M. Kowalczyk
W Planecie 11 pokazy odbywają się raz w miesiącu.
(ak/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film
Aż do piekła

"Aż do piekła" - to jest film, który powinien mi się podobać, bo: jest to współczesne, amerykańskie kino społeczne,  ma powolną narrację,  w roli głównej występuje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV