Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dla hotelarzy i właścicieli pensjonatów to były wakacje marzeń

Według wyników z rezerwacji na e-platformach z kwaterami, 75 procent więcej Polaków niż przed rokiem spędziło te wakacje na krajowych wyjazdach – czytamy w piątkowej „Rzeczpospolitej”.

Ceny były dużo wyższe niż latem 2017 roku, a mimo to urlopowicze najczęściej wyjeżdżali 3, 4-osobowymi rodzinami, z których co trzecia brała ze sobą zwierzę domowe.

Według gazety najdrożej było nad morzem i w górach, mimo sinic, które pojawiły się w Bałtyku na przełomie lipca i sierpnia – wtedy ceny spadły na kilka dni o 1/3. Rekordowa liczba wczasowiczów w Polsce to wynik dobrej pogody, ciepłej wody w morzu i jeziorach oraz wyższych dochodów rodzin.

Nie mogą narzekać właściciele obiektów z Zakopanego, Gdańska, Kołobrzegu, Wrocławia czy Warszawy, którzy latem zarobili o około 75 procent więcej niż w 2017 roku.

W ubiegłym roku najpopularniejszymi miastami nad morzem były Gdańsk, Sopot i Gdynia. W górach Zakopane, Karpacz i Kościelisko. Średnio rodziny rezerwowały przynajmniej cztery noce. Dłuższe wypady nad morze dotyczyły najczęściej Kołobrzegu i Władysławowa. W wyjazdach weekendowych dominowały Kraków i Wrocław.
Radakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypoczynek, wakacje, lato
Bezstresowy powrót do pracy? „Nie ma co się spinać, przynajmniej w tym pierwszym tygodniu”

Dziś w Bliższych spotkaniach o tym, jak bezstresowo, bezboleśnie wrócić do pracy po urlopie. Na antenie zastanawiamy się, czy to w ogóle jest możliwe? Anna Kutnik,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV