Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dla kogo lądowisko?

Wszyscy chcą korzystać, ale nikt nie chce wyłożyć pieniędzy – mowa o lądowisku dla śmigłowców pogotowia lotniczego w Ostródzie. Od kilku lat szpital powiatowy stara się o pieniądze na tę inwestycję, jednak koszt jej wynosi ponad 2 miliony złotych.

Dlatego od kilku lat szpital zabiega o współinwestora. –  Od kilku lat szukamy sposobu rozwiązania i problemu szpitalnego transportów sanitarnych ale też i miejskiego, związanego z planami rozbudowy bazy turystycznej  żeby połączyć tę naszą inicjatywę w jedną myśl z inicjatywą miejską i regionalną zbudowania jednego porządnego lądowiska, przy okazji spełniającego nasze wymaganiamówi dyrektor Krzysztof Sawicki.

Dyrektor nie ukrywa, że chętni byli, ale ostatecznie do porozumienia nie doszło. Dlatego teraz szuka innych, tańszych rozwiązań: – Wystąpiliśmy o wykup działki w okolicy wyjazdu z Ostródy do Olsztyna. Tam zbudujemy lądowiska do lądowań dziennych, bo tylko w takich warunkach latają śmigłowce sanitarne. Tym niemniej, będzie to rozwiązanie tylko i wyłącznie dla szpitala – mówi dyrektor Krzysztof Sawicki:

00:00 / 00:00

Władze szpitala zleciły również opracowanie koncepcji architektonicznej samego lądowiska. Wstępna dokumentacja jest już gotowa.
(dg/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, lądowisko, śmigłowiec, ratownictwo
Wypadek na sankach

Groźny wypadek na śniegu. 17-latek zjeżdżając na sankach z dużą siłą uderzył w drzewo. Chłopak stracił przytomność i trafił do szpitala. Grupa młodzieży pod opieką wychowawców...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV