Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przyczyny porażki w Elblągu

Taktyka zniechęcania mieszkańców Elbląga do udziału w niedzielnym referendum była zła – przyznał Jerzy Wcisła, były przewodniczący odwołanej Rady Miasta i wiceszef struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej.

Taka taktyka wynikała z analiz dotychczasowych referendów, w wielu miastach w kraju i z rad ekspertów, którzy przekonywali, że angażując do głosowania swoich zwolenników, zwykle się nie wygrywa – mówił Jerzy Wcisła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn.

Przypomnijmy, elblążanie odwołali w niedzielnym referendum odwołali prezydenta Grzegorza Nowaczyka i Radę Miejską, w której większość miała Platforma Obywatelska. Do czasu rozstrzygnięcia wyborów przedterminowych, miastem ma zarządzać komisarz wyznaczony przez premiera, ale wskazany przez wojewodę warmińsko-mazurskiego.

Przedterminowe wybory prezydenta i radnych muszą odbyć się nie później niż 90 dni od ogłoszenia wyników referendum. (wchr/as)

Leszek Cimoch rozmawia z Jerzym Wcisłą:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Elbląg czeka na komisarza

Wojewoda warmińsko-mazurski zaproponował już kandydata, który będzie zarządzał miastem do czasu przedterminowych wyborów. Na razie nie ma informacji czy kandydatura została przyjęta przez premiera. Jego nazwisko...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV