Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dlaczego warto serwisować rower? Posłuchaj porad eksperta

Krzysztof Podolak. Fot. A.Podbielska

Jazda dobrze przygotowanym rowerem to czysta przyjemność, dlatego warto pomyśleć przed sezonem o jego przeglądzie i konserwacji. Jest to także sposób na oszczędność, gdyż zużyte elementy przeważnie szybko zaczynają niszczyć pozostałe, generując w ten sposób całkowicie niepotrzebne koszty.

Krzysztof Podolak – kierownik serwisu w jednym z olsztyńskich salonów rowerowych w Olsztynie był gościem Agnieszki Lipczyńskiej w Bliższych Spotkaniach.

A. Lipczyńska: Panie Krzysztofie, czego potrzebuje nasz rower po zimowej przerwie?

K. Podolak: Rower potrzebuje przeglądu, jeżeli nie był zrobiony po sezonie. Podstawowy przegląd obejmuje kontrolę wszystkich połączeń śrubowych, regulację biegów i hamulców, kontrolę ciśnienia w kołach i smarowanie łańcucha.

A. Lipczyńska: Wiem, że niektórzy kilka lat nic nie robią z rowerem. To bardzo duża szkoda, bo później serwisanci mają dużo pracy.

K. Podolak: Zgadza się. Jest to zależne też od tego, jak często rower jest używany. Niektórzy nie robią nic kilka lat, jeżdżą przez cały rok niezależnie od pogody i później takie naprawy są kosztowne.

A. Lipczyńska: A ile jesteśmy w stanie sami zrobić?

K. Podolak: Jesteśmy w stanie sami skontrolować ciśnienie w oponach, nasmarować łańcuch. Na dobrą sprawę chyba tylko tyle. Większość czynności serwisowych należałoby zlecić profesjonalnych fachowcom.

A. Lipczyńska: A ile taki kompleksowy serwis kosztuje?

K. Podolak:  Kompleksowy przegląd ze smarowaniem m.in. osi kosztuje  w granicach 100-120 złotych.

Posłuchaj całej rozmowy z Krzysztofem Podolakiem.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: D. Kucharzewska/Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rower
Policja szuka właścicieli rowerów. Sprawdź, czy nie ma tu twojego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalają właścicieli rowerów, które zabezpieczyli w wyniku przeprowadzonych czynności. Większość z jednośladów nie została zarejestrowana w systemie, co może...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV