Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Długi weekend na drogach: 2 osoby zginęły, 22 zostały ranne

Kończy się kolejny długi weekend w tym roku. Z policyjnych statystyk wynika, że od środy na drogach Warmii i Mazur wydarzyło się 15 wypadków, w których dwie osoby zginęły, a 22 zostały ranne. Policjanci odnotowali także prawie 180 kolizji.

Tragiczne wypadki
Do najtragiczniejszych wypadków doszło pod Oleckiem i pod Ostródą. W czwartek wieczorem na drodze z Cichych do Sokółki zginął motorowerzysta. 24-latek z okolic Świętajna, uderzył swoim pojazdem w drzewo. Z kolei wczoraj (sobota) niedaleko Piławek, na krajowej „siódemce”, kierowca audi wyprzedzał kilka samochodów i zderzył się czołowo z fordem. Na miejscu zginęła kierująca fordem 76-letnia mieszkanka Warszawy. Pasażerka forda i pasażerka audi zostały przewiezione do szpitala. Natomiast sprawcy wypadku, kierowcy audi, nie poważnego się nie stało.

Policja nie będzie pobłażliwa
Przed nami powroty z długiego sierpniowego weekendu, dlatego policjanci z Warmii i Mazur przypominają o podstawowych zasadach, których przestrzeganie pozwoli bezpiecznie dojechać do celu. Pamiętajmy przede wszystkim, aby dostosować prędkość i sposób jazdy do warunków panujących na drodze.

Policjanci ostrzegają, że dla piratów drogowych i pijanych kierowców nie ma pobłażliwości. Od środy na drogach regionu zatrzymano 70 kierowców, którzy jechali na tzw. „podwójnym gazie”.

Wśród nich był 38-letni kierowca ciągnika rolniczego zatrzymany w Budrach pod Węgorzewem. Mężczyzna nie dość, że miał w organizmie promil alkoholu, to nie miał prawa jazdy. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. (kwp/wchr/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, pijany
Policjanci uczcili pamięć tragicznie zmarłego kolegi

Warmińsko-mazurscy policjanci uczcili pamięć swojego kolegi, który 11 lat temu zginął na służbie. Marek Cekała został zastrzelony w Mikołajkach, w czasie pościgu za trzema przestępcami. Policjanci...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV