Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Długie kolejki na przejściach z Obwodem Kaliningradzkim

Na przejściu granicznym w Bezledach celnicy skrupulatnie kontrolują podróżnych

Jak twierdzą kierowcy, na wjazd do Polski trzeba czekać nawet kilkanaście godzin. Wszystko przez wyjątkowo dokładną i powolną pracę polskich celników.

Szef związku Celnicy.pl na Warmii i Mazurach Rafał Markiewicz twierdzi, że nie ma strajku włoskiego, bo celnicy zgodnie z przepisami strajkować nie mogą. Tłumaczy, że placówki dostały polecenie dokładniejszej kontroli podróżnych w związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Związkowcy, którzy spierają się z Ministerstwem Finansów o przyszłość Służby Celnej wykonują to polecenie bardzo starannie. Na przejście graniczne w Bezledach pojechał reporter Radia Olsztyn, który rozmawiał z kierowcami i celnikami.

Posłuchaj relacji Wojciecha Jermakowa

Konflikt między związkowcami, a ministerstwem trwa odkąd pojawiły się pomysły by zlikwidować Służbę Celną, a od 1 stycznia powołać nową formację. Krajowa Administracja Skarbowa miałaby wchłonąć służby celne, izby skarbowe i urzędy kontroli skarbowej. Zdaniem ministra finansów ułatwi to ściganie przestępstw skarbowych i pozyskiwanie pieniędzy do budżetu. Związkowcy twierdzą, że zmiany spowodują rozszczelnienie granicy.

Polsko-rosyjskie przejście graniczne w Bezledach. Fot. W. Jermakow

 

(wjer/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, celnicy, Bezledy, celnik, straż graniczna
Wyzwał celniczkę, zapłaci grzywnę

Grzywnę zapłaci mężczyzna, który wulgarnie wyzywał celniczkę na przejściu granicznym w Gołdapi. Taką karę wymierzył mu sąd w Olecku. Mężczyzna próbował przekonać celniczkę, żeby go nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV