Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dni Kultury Żydowskiej w Olsztynie

„Słowa” – to hasło przewodnie trwających w Olsztynie Dni Kultury Żydowskiej.

Dzięki spotkaniom z artystami i naukowcami mieszkańcy Olsztyna mogą poznać historię żydowskiej kultury na Warmii i Mazurach.

Jak mówi Dominika Złakowska-Cieślak, koordynatorka programu kulturalnego fundacji Borussia,  słowo jest punktem wyjścia, dlatego podczas sobotnich spotkań będzie ukazywane i interpretowane na rożne sposoby. Uczestnicy Dni Kultury Żydowskiej będą mogli wziąć udział m.in. w spotkaniu z poezją izraelską, warsztatach o mowie nienawiści i wystawie dotyczącej getta wileńskiego.

00:00 / 00:00

Dom Mendelsohna w Olsztynie. Fot. archiwum RO

Dom Mendelsohna w Olsztynie. Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Natomiast po południu (godzina 17.30) w Domu Mendelsohna wystąpi profesor Krystyna Radziszewska, która opowie o strategiach opisu świata ludzkiego getta. Sobotni program zakończy pokaz filmów Międzynarodowego Festiwalu Żydowskie Motywy. Obrazy pt. „Głosy z budki” i „Boris Dorfman – a mentsh” można będzie obejrzeć w Sali Kameralnej pod Amfiteatrem od godziny 20.

Do niedzieli 18 października w Olsztynie potrwają 9. Dni Kultury Żydowskiej. Fot. pixabay

9. Dni Kultury Żydowskiej potrwają w Olsztynie do niedzieli.

 

(apodb/kpias/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura żydowska, Dni Kultury Żydowskiej, gwiazda Dawida, Izrael
W Olsztynie trwają Dni Kultury Żydowskiej

Dzisiaj (16.10.) w programie są m.in. kolejne warsztaty plastyczne inspirowane kulturą żydowską dla dzieci fotografii oraz otwarcie wystawy Łukasza Baksika "Macewy codziennego użytku". Dominika Złakowska-Cieślak, koordynatorka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV