Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dni Morza na Mazurach? W Ostródzie to możliwe

Widok na Ostródę z jeziora Drwęckiego. Fot. Katarzyna Piasecka

Inauguracji sezonu wakacyjnego w Ostródzie tradycyjnie towarzyszy największa impreza żeglarska – Ostródzkie Dni Morza. Miasto posiada bezpośrednie połączenie z morzem poprzez słynny Kanał Ostródzko-Elbląski.

W tym roku Ostródzkie Dni Morza rozpoczną się 29 czerwca już po raz XXVIII, tradycyjnie na Jeziorze Drwęckim oraz przylegającym bulwarze, zwanym od tego roku – Bulwarem Europejskim.

Impreza ma swoją długą historię. Dawniej w dniu przesilenia wiosenno-letniego odczuwało się nad jeziorem Drwęckim nastrój szczególny. Przez cały dzień statki  odbywały rejsy spacerowe. Mieszkańcy gromadzili się pod wieczór na brzegu jeziora przy kanale. Płonęły ogniska, również na starych barkach. W niebo wystrzeliwały rakiety. Pływały pięknie oświetlone statki w pełnej gali flagowej, zaś na pokładach grały orkiestry, ludzie bawili się na wodzie i na brzegach.

Organizatorzy Dni Morza postanowili nawiązać do tych chlubnych tradycji ogłosić konkurs na „Najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę”. Wręczenie nagród nastąpi podczas koncertu szantowego na molo w niedzielę około godz. 15.00. Inną nowością tegorocznych Dni Morza będzie pokaz laserów bezpośrednio przed fajerwerkami.

XXVIII Ostródzkie Dni Morza rozpoczną się od godz. 9 regatami na Jeziorze Drwęckim. Od godziny 12.00 na nabrzeżu Jeziora Drwęckiego odbędzie się piknik rodziny, w ramach którego rodzice z dziećmi będą mogli spędzić miło czas na grach, zabawach i konkursach. W godzinach wieczornych, na akwenie Jeziora Drwęckiego będzie można obserwować paradę jednostek pływających  oraz koncerty szantowe i rozrywkowe (wystąpią: Orkiestra Miejska, zespół Atlantyda oraz Orkiestra Samanta). Po koncertach rozpocznie się pokaz laserów oraz fajerwerków.

PROGRAM XXVIII OSTRÓDZKICH DNI MORZA:

Sobota 29 czerwca – Bulwar Europejski, Molo i Jez. Drwęckie

  • 9.00 – Regaty Żeglarskie – przytań KŻ Morliny
  • 12.00 – Piknik Rodzinny – nabrzeże Bulwaru Europejskiego
  • 18.00 – koncerty na molo – Orkiestra Miejska – Atlantyda
  • 22.40 – parada jachtów, pokaz laserów i fajerwerków

Niedziela 30 czerwca – molo

  • 15.00 – koncert szantowy zespołu Akustik, wręczenie nagród w konkursie na „Najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę”

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jezioro Drwęckie, pokazy, Ostródzkie Dni Morza
Policja apeluje do seniorów. „Nie daj się nabrać na pokazach i prezentacjach”

Elbląska policja i Miejski Rzecznik Praw Konsumentów włączyli się w akcję prewencyjną UOKiK, dotyczącą zakupów kosztownych przedmiotów podczas tzw. prezentacji. Kampania kierowana jest do seniorów, bo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV