Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do 8 czerwca rolnicy starający się o dopłaty bezpośrednie lub obszarowe mogą złożyć oświadczenie

Fot. Pixabay.com

Rolnicy starający się o dopłaty bezpośrednie lub obszarowe mogą po raz kolejny skorzystać z ułatwienia i złożyć oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do roku poprzedniego. Jest to równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności na rok 2020.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o COVID-19, przywrócone zostały terminy, które były zawieszone w związku z epidemią. Ostatnim dniem na złożenie oświadczenia w tegorocznym naborze będzie 8 czerwca, informuje Leszek Potorski dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

00:00 / 00:00

Oświadczenia mogą składać rolnicy, którzy zadeklarowali we wniosku złożonym w 2019 r. powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha, potwierdzają brak zmian, chcą ubiegać się o te same płatności i w roku minionym wnioskowali wyłącznie o:

  • jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec i płatność do kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu,
  • płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami,
  • wypłatę pomocy na zalesianie,
  • premię pielęgnacyjną i premię zalesieniową.

Rolnicy, którzy nie złożą oświadczenia potwierdzającego brak zmian, mogą złożyć wniosek o przyznanie płatności zarówno przez aplikację eWniosekPlus, jak i w wersji papierowej.

Termin składania wniosków upływa 15 czerwca.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wnioski, ARMiR
Zmieniona formuła i kolejne nowości. Można składać wnioski do programu „Czyste Powietrze 2.0”

Rusza nabór wniosków do programu "Czyste Powietrze 2.0" w nowej formule; wnioski można składać przez portal www.gov.pl, a sam wniosek jest znacznie prostszy. O dofinansowanie z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV