Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostatni dzień świątecznej zbiórki żywności

Zbiórka żywności w Olsztynie, fot. A. Minkiewicz-Zaremba

W całej Polsce trwa 20. jubileuszowa świąteczna zbiórka żywności. Tylko na Warmii i Mazurach w akcję Banku Żywności zaangażowanych jest około 4,5 tysiąca wolontariuszy.

Dary, tuż przed Bożym Narodzeniem, trafią do bezdomnych, ubogich i chorych. Zbiórka zakończy się w niedzielę (27 listopada). Darczyńcą może być każdy. Wystarczy kupić kilka produktów i przekazać je wolontariuszom Banków Żywności, którzy stoją przy sklepowych kasach. Najbardziej potrzebne są mąka, olej, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze. Zachęcamy do zapisania ich na swojej przedświątecznej liście zakupów i przekazania ich wolontariuszom w sklepach.

Posłuchaj wolontariuszy

00:00 / 00:00

Żywność trafi do magazynów, gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona przez wolontariuszy. Stamtąd przewieziona zostanie do lokalnych organizacji społecznych. Jej odbiorcami są: hospicja, domy samotnej matki, schroniska dla ofiar przemocy, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe. W ubiegłym roku podczas akcji Banku Żywności na Warmii i Mazurach zebrano ponad 30 ton artykułów spożywczych.

Zbiórka żywności w Olsztynie, fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Świąteczna zbiórka żywności. fot. Kuba Troć

(amz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jedzenie, żywność, zbiórka, Bank Żywności
Trwa zbiórka żywności dla najuboższych na święta

"Dodaj świętom smaku" - to hasło 20. jubileuszowej świątecznej akcji organizowanej przez Banki Żywności.  Na Warmii i Mazurach w akcję Banku Żywności zaangażowanych jest około 4...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV