Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do Olsztyna dotrą dziś dwa tiry z maseczkami dla mieszkańców. „Maseczki są wielokrotnego użytku”

Fot. P.Getka

Olsztyn otrzyma maseczki dla wszystkich mieszkańców. Dziś przedstawiciele obywatelskiej akcji „Maseczki dla Polski” przekażą samorządowi 240 tysięcy maseczek.

Maseczki przyjadą do stolicy Warmii i Mazur dwoma tirami. Ich przekazanie odbędzie się na placu Solidarności o godzinie 14.

 Taka liczba maseczek pozwoli wyposażyć w nie każdego mieszkańca Olsztyna i okolic

– podkreśla dr Łukasz Grabarczyk, przedstawiciel akcji.

Warto podkreślić, że nasza maseczka jest wielokrotnego użytku, co zabezpieczy mieszkańców na dłuższy czas

– dodaje Ireneusz Iwański, jeden z inicjatorów akcji.

Maseczki dla Polski

Maseczki dla Polski – to obywatelska akcja wsparcia mieszkańców kraju. Produkcję i dystrybucję maseczek rozpoczęła grupa przedsiębiorców i lekarzy.

Jak podkreśla dr. Łukasz Grabarczyk, na co dzień związany z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Olsztynie, razem możemy powstrzymać niebezpieczeństwo zakażenia.

Pamiętając o dyscyplinie i potrzebie izolacji, dbając o higienę dłoni oraz używając środków ochrony osobistej, skutecznie wspieramy służby medyczne w walce o zdrowie nas wszystkich. Dodatkowo musimy wspierać akcję „Zostań w domu”. Nie wychodźmy! My dostarczymy maseczki do samorządów terytorialnych, a one dostarczą je mieszkańcom.

Maseczki są darmowe. Są dostarczane do samorządów lokalnych, a następnie rozpowszechniane wśród mieszkańców. Inicjatorzy akcji zachęcają do ich noszenia, aby pomóc w opanowaniu pandemii. Maseczka zmniejsza ryzyko przeniesienia wirusa, jednak nie zabezpiecza przed nim w stu procentach.

Maseczki dla Olsztyna i okolic zostały sfinansowane przez sponsorów.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, maseczka, koronawirus, maseczki
Prawie 70% Polaków gotowych jest ograniczyć standardowe zakupy i wydatki

68 proc. Polaków deklaruje, że w sytuacji pogorszenia sytuacji finansowej gospodarstwa domowego jest gotowa zacisnąć przysłowiowego „pasa” i ograniczyć dotychczasowe standardowe zakupy i wydatki - wynika...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV