Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do połowy przyszłego roku dworzec w Nidzicy zostanie przebudowany, a otoczenie budynku zrewitalizowane

Tak będzie wyglądał dworzec kolejowy w Nidzicy. Materiały PKP SA

Polskie Koleje Państwowe podpisały umowę na przebudowę nidzickiego dworca. Inwestycja ma się zakończona w połowie 2020 roku.

W nowoczesnym parterowym budynku podróżni będą mogli skorzystać m.in. z poczekalni oraz z ogólnodostępnych toalet. Na dworcu znajdą się także pomieszczenia przeznaczone na kasy biletowe oraz punkt biblioteczny. Do dyspozycji pasażerów będzie również otwarta zadaszona poczekalnia od strony peronów.

Budynek dworca zostanie wyposażony m.in. w monitoring, system alarmowy i tablice informacji dynamicznej o rozkładzie jazdy pociągów. Na parkingu zaplanowano wydzielenie miejsc dla motocykli i rowerów. Na dworcu będzie też wieża zegarowa.

Inwestycja w Nidzicy będzie realizowana w formule Innowacyjnych Dworców Systemowych. Zakłada ona budowę parterowych budynków, w których są stosowane rozwiązania proekologiczne, takie jak użycie paneli fotowoltaicznych, odzyskiwanie wody deszczowej do spłukiwania toalet, oświetlenie LED czy pompy ciepła.

Dworzec w Nidzicy zostanie zmodernizowany dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Wartość inwestycji to prawie 17 milionów złotych.
Autor: PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, Nidzica
„Olsztyn stać na nowoczesny dworzec”. „Czas wyremontować tę ruderę”. Posłowie PiS nie chcą uznania dworca PKP za zabytek

Kandydujący do europarlamentu posłowie Prawa i Sprawiedliwości zwołali w Olsztynie konferencję prasową dotyczącą przyszłości dworca głównego w mieście. Warmińsko-mazurska posłanka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent przypomniała,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV