Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do Polski dotarł transport środków medycznych i respiratorów z Chin. Jutro przyleci kolejny samolot

Fot. KGHM

Do Polski przyleciał kolejny transport środków i sprzętu medycznego z Chin dla polskich szpitali i instytucji ochrony zdrowia. Zakupiła go spółka KGHM Polska Miedź.

Na briefingu na warszawskim lotnisku Okęcie wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki powiedział, że sprowadzono między innymi maseczki, kombinezony, gogle medyczne oraz respiratory.

To jest kolejny dowód na to, że na spółki Skarbu Państwa można liczyć w trudnych sytuacjach

– podkreślił.

Prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński dodał, że to trzeci samolot ze sprzętem i środkami medycznymi dla szpitali i instytucji ochrony zdrowia zakontraktowany przez spółkę. Jutro wyląduje kolejny – czwarty. Szef KGHM podkreślił, że samolot, który jutro przyleci ze sprzętem medycznym z Chin, nie będzie ostatni. Kompletowane są następne dostawy.

Sprzęt został przekazany do dyspozycji ministerstwa zdrowia. Ostatnio informowano, że wartość pomocy przekazanej przez spółki i fundacje spółek Skarbu Państwa na wspieranie walki z koronawirusem przekroczyła 80 milionów złotych.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w transport, respirator, samolot, koronawirus
Samorząd lekarski apeluje, by nie kupować leków na zapas

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja zwrócił się z apelem, by nie gromadzić dużych zapasów leków na wszelki wypadek czy na później, bo może ich czasowo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV