Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do przekopu coraz bliżej

Elbląskie PiS w kampanii wyborczej do Sejmu zapowiadało, że jeśli przejmie władzę to ruszy przekop Mierzei Wiślanej. Od lewej Sławomir Sadowski (obecnie wicewojewoda) i poseł Leonard Krasulski (drugi od prawej). Fot. A. Żyła

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej poparła oficjalnie sprawę budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną i organizację stacji odpraw fitosanitarnych w Porcie Morskim w Elblągu.

Rok temu odział pomorski krajowej izby wyraził stanowisko w tej kwestii, teraz powstał dokument podpisany także przez prezydenta Elbląga i wicewojewodę warmińsko-mazurskiego. Przekop otworzy na świat „ścianę wschodnią” – uważa Krzysztof Michnal, prezes Pomorskiej Izby Gospodarki Morskiej w Gdyni.

Na przeko Mierzei czekają także mniejsze porty, jak np. Tolkmicko. Fot. Sławomir Ostrowski

Na przekop Mierzei czekają także mniejsze porty, jak np. Tolkmicko. Fot. Sławomir Ostrowski

00:00 / 00:00

 

Poparcie Izby Gospodarki Morskiej jest ważne też dla starań Elbląga o punkt odpraw fitosanitanych – podkreśla dyrektor elbląskiego Portu Morskiego Arkadiusz Zgliński, który jest także członkiem Krajowej Izby.

00:00 / 00:00

 

Tu decyzja zależy od władz województwa. Natomiast sprawą kanału zajmuje się rząd Prawa i Sprawiedliwości. Kilku dni temu minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk był na rozmowach w tej sprawie w Brukseli.

Posłuchaj o przygotowaniach do przekopu Mierzei w materiale Miry Stankiewicz:

00:00 / 00:00

(stan/as/os)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dostali polską flagę i Konsytucję RP

Wojewoda warmińsko-mazurski wręczył 10 osobom polskie obywatelstwa. Sześcioro z nich pochodzi z Ukrainy, dwoje z Białorusi, a jedna osoba z Litwy. Akt nadania obywatelstwa otrzymała także...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV