Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do sądu trafiła sprawa komornika z Działdowa

Do sądu w Nidzicy trafił prokuratorski akt oskarżenia w sprawie byłego komornika z Działdowa Sebastiana Sz. – powiedział Radiu Olsztyn mecenas Lech Obara, który zajmuje się tą sprawą.

Były komornik jest oskarżony o to, że konfiskował zadłużonym ludziom majątek i sprzedawał go za bezcen. Wszystko odbywało się potajemnie, a korzystali na tym głównie znajomi komornika. Przypomnijmy, że majątek przedsiębiorcy z Nidzicy pod Olsztynem wart niemal 3 miliony złotych Sebastian Sz. zlicytował za 100 tysięcy złotych.

00:00 / 00:00

Mecenas Lech Obara jest zadowolony z tego, że przed sądem tłumaczyć się będzie nie tylko komornik Sebastian Sz., ale również rzeczoznawca, który wyceniał majątki. Do tej pory żaden z oskarżonych nie przyznał się do winy. Grożą im kary do pięciu lat pozbawienia wolności.

00:00 / 00:00

Według śledczych, zajmując mienie należące do dłużników, komornik nie opisał dokładnie w sporządzanych protokołach wszystkich faktycznie zajętych przez siebie ruchomości i rażąco zaniżył ich wartość. Bezzasadnie odstąpił też od sprzedaży tych przedmiotów na drodze licytacji i sprzedał je z wolnej ręki. Oskarżono go również o szereg innych nieprawidłowości, w tym poświadczanie nieprawdy w dokumentach i posługiwanie się fałszywą wyceną sprzedawanego mienia.

O świadome sporządzenie nieprawdziwych opinii i zaniżenie rzeczywistej wartości tych przedmiotów oskarżono biegłego sądowego z zakresu wyceny maszyn Michała B. oraz rzeczoznawcę techniki samochodowej Arkadiusza B. Chodzi o egzekucję komorniczą wobec właściciela warsztatu samochodowego Wiktora Ch. z Nidzicy. Zaciągnął on kredyt bankowy, ale po jakimś czasie zaczął mieć problemy z jego spłatą. Bank nie zgodził się na późniejszą spłatę i wszczął postępowanie egzekucyjne i komornicze.Według właściciela, komornik w krótkim czasie zajął wyposażenie warsztatu – kilka tysięcy opon oraz samochody stojące na posesji i wywiózł je, wynajmując firmę przewozową. Samochody wycenione jako złom zostały zniszczone podczas wywożenia i załadunku na ciężarówki.

(mlewin/as)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Obara
Frankowicze z Olsztyna łączą siły

Poszkodowani przez kredyty we frankach łączą siły. W Olsztynie odbyło się spotkanie na którym zastanawiano się jak najskuteczniej bronić się przed bezprawiem banków: Posłuchaj relacji Leszka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV