Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do szpitala w Ostródzie trafił obywatel Wielkiej Brytanii z koranowirusem. W Polsce zakażonych jest 111 osób, 3 zmarły

Ministerstwo Zdrowia informuje o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W całym kraju zanotowano łącznie 111 przypadków, 3 zakażone osoby zmarły.

Na Warmii i Mazurach pacjenci, u których zdiagnozowano koronawirusa, są hospitalizowani w szpitalu zakaźnym w Ostródzie.

To mężczyzna w sile wieku, obywatel Wielkiej Brytanii, który przebywał w naszym regionie. Jego stan lekarze oceniają jako dobry.

– mówi rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Oprócz Brytyjczyka, który trafił do szpitala dzisiaj, są tam także 4 inne osoby. Wśród nich: kobieta i mężczyzna, którzy przyjechali autobusem z Niemiec z tzw. pacjentem zero. Pozostałe dwie to mieszkanki województwa warmińsko-mazurskiego, które wróciły z Włoch.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ostróda
Dodatkowe pieniądze zasilą szpitale, do których trafiają pacjenci z SARS-Cov-2. Placówki w regionie dostaną prawie 3 miliony złotych

Ponad 92,5 miliona złotych na zakupy dla szpitali przekazano wojewodom z rezerwy budżetowej - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone na uzupełnienie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV