Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do tej pory prawie 6 milionów podatników rozliczyło się z fiskusem za 2016 rok przez internet. Pamiętajmy o przekazaniu 1 procenta!

Fot. Łukasz Węglewski

Rozliczając się, warto pamiętać o możliwości przekazania 1 procentu naszego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

W ubiegłym roku organizacjom pożytku publicznego przekazano w ten sposób niemal 620 milionów złotych. Jak mówi Monika Chrzczonowicz z Banku Informacji o Organizacjach Pozarządowych kwota ta stale rośnie.

PIT
00:00 / 00:00

Monika Chrzczonowicz dodaje, że listę takich organizacji można znaleźć na przykład na stronach pozytek.gov.pl i bazy.ngo.pl

00:00 / 00:00

Do 18 kwietnia skarbówka może wypełnić za nas zeznanie podatkowe. Osoba, która chce, aby to urząd ją rozliczył, musi złożyć elektroniczny wniosek do właściwego urzędu skarbowego. W tym roku na złożenie PIT za ubiegły rok mamy czas do 2 maja.

 

(kan/iar/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PIT, Urząd Skarbowy, 1 procent, zeznanie podatkowe
Koniec z pracowitym wypełnianiem PIT-ów. Od dziś zrobi to za nas urząd skarbowy

Aby rozliczyć PIT wystarczy wejść na Portal Podatkowy Ministerstwa Finansów. Tam trzeba wybrać wniosek o sporządzenie zeznania - tzw. PIT-WZ. Potem trzeba będzie podać kilka informacji....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV