Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dobiega końca maraton ze zmianą siatki szkół na Warmii i Mazurach

Zmiana siatki szkół w Biskupcu nastąpi na podstawie prawa oświatowego. Na zdjęciu: Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu. Fot. SP nr 3 w Biskupcu

Kończy się maraton z przygotowywaniem w samorządach uchwał zmieniających siatkę szkół na Warmii i Mazurach. Kuratorium oświaty w Olsztynie dostało 135 wniosków o wydanie opinii. Wszystkie zostały pozytywnie rozpatrzone.

Zostały dwa samorządy – Biskupiec i Świątki, w uchwały nie zostały przyjęte przez samorządy. – Reforma oświaty likwidująca gimnazja dokona się tam bez konieczności wprowadzania oddzielnych uchwał – przekonuje Mirosława Gralla-Kaperzyńska z Kuratorium Oświaty. – Miasto i gmina Biskupiec postanowiła, że nie przyjmuje uchwały, natomiast w gminie Świątki w porządku obrad sesji była te uchwała, ale jej nie przyjęto. Wobec tego zmiany w tych dwóch gminach będą przebiegały zgodnie z prawem oświatowym – mówi Mirosława Gralla-Kaperzyńska.

Czyli od pierwszego września podstawówki automatycznie stają się szkołami 8-letnimi, gimnazja będą wygaszane przez kolejne dwa lata, a zespoły szkół podstawowych i gimnazjów z mocy prawa staną się podstawówkami.

 
(Skra/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kuratorium oświaty, reforma oświaty, siatka szkół
Samorządy z Warmii i Mazur przygotowują się do reformy edukacji

Samorządy mają niespełna 2 tygodnie na przygotowanie uchwał wprowadzających zmiany w systemie oświaty i nową siatkę szkół. Większość z nich przedstawiła kuratorium tzw. uchwały intencyjne. Wpłynęły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV