Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Dobro Wspólne przedstawia się jako prawdziwa prawica, spychając PiS na margines”. Jerzy Szmit o układzie sił w radzie miasta w Ełku

Jerzy Szmit. Fot. Przemysław Getka

Komitet Wyborczy Wyborców Dobro Wspólne w Ełku zawłaszcza scenę polityczną – uważa Jerzy Szmit, szef olsztyńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem Jerzego Szmita ugrupowanie przedstawia się jako prawdziwa prawica, spychając PiS na margines. Partia ta wielokrotnie proponowała współpracę, czy koalicję, ale Dobro Wspólne propozycje zawsze odrzuca.

Zarzuty odpiera prezydent Ełku Tomasz Andruszkiewicz, który jest członkiem KWW Dobro Wspólne. Twierdzi, że nie trzeba wchodzić w koalicję, by dobrze współpracować z innymi klubami.

W ełckiej radzie miasta Dobro Wspólne ma 11 mandatów, Koalicja Obywatelska – 8, a Prawo i Sprawiedliwość 4 mandaty. Na przewodniczącego rady miasta wybrano kilka dni temu Włodzimierza Szelążka z Koalicji Obywatelskiej. Za jego kandydaturą głosowało 12 radnych.

Zdaniem Tomasza Andruszkiewicza żadnej koalicji nie zawarto, a głosowanie było tajnie i nie wiadomo, kto jak głosował. Można przypuszczać, że w głosowaniu zaważyły 4 głosy radnych PiS, chociaż jak twierdzi przewodniczący klubu Łukasz Cegiełka, żadnej formalnej kolacji nie było.

Dziś natomiast rada powiatu ełckiego wybierze spośród siebie przewodniczącego. Dodajmy tylko, że starosta pochodzi z Komitetu Dobro Wspólne.

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bez większych zmian w Radzie Powiatu Ełckiego. Dobro Wspólne uzgodniło porozumienie z Koalicją Obywatelską

Przewodniczącym Rady został ponownie Andrzej Wiszowaty, a starostą Marek Chojnowski - obaj z Dobra Wspólnego. Dobro Wspólne zawarło porozumienie z Koalicją Obywatelską, co dało im większość...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV