Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Hołowczyc szósty na prologu Rajdu Dakar

Hołowczyc, Dakar, rajd

Załoga Hołowczyc/Palmeiro podczas Rajdu Dakar 2013, fot. www.holek.pl

Hiszpan Carlos Sainz wygrał pierwszy etap Rajdu Dakar, który w sobotę rozpoczął się w Peru. Krzysztof Hołowczyc jadący Mini uzyskał szósty czas, a Adam Małysz (Toyota) uplasował się na 14. miejscu.

Pierwsza próba sportowa tegorocznej edycji legendarnego rajdu, rozegrana w okolicach Pisco, miała tylko 13 kilometrów i była dla jego uczestników zaledwie „rozgrzewką” przed kolejnymi, bardzo już długimi i morderczymi odcinkami. Wśród 90 kierowców samochodów najszybszy okazał się były rajdowy mistrz świata Hiszpan – Carlos Sainz, wyprzedzając o osiem sekund Argentyńczyka – Lucio Alvareza.

Na szóstym miejscu, ex aequo z dwoma innymi kierowcami, uplasował się Krzysztof Hołowczyc, tracąc do zwycięzcy 34 sekundy. Udanie rozpoczął rajd Adam Małysz. Na pierwszym punkcie kontrolnym plasował się w czołowej dziesiątce, na mecie uzyskał 14. czas, gorszy od Sainza o 46 sekund.

Rajd Dakar 2013 – wyniki prologu
1. Sainz / Gottschalk (Hiszpnia/Niemcy, Buggy)
2. Alvarez / Graue (Argentyna, Toyota) +00:24
3. Chicherit / Garcin (Francja, SMG) +00:30
4. Al-Attiyah / Cruz (Katar/Hiszpania, Buggy) +00:30
5. Chabot / Pillot (Francja, SMG) +00:36
6. Hołowczyc / Palmeiro (Polska, Portugalia, Mini) +01:42
…………………………
14. Małysz / Morton (Polska, Toyota0 +2:18


Pozostali Polacy w Rajdzie Dakar
Zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyli motocykliści – Francisco Lopez (Chile) i Holender Frans Verhoeven. O sekundę szybszy okazał się Chilijczyk. Z trójki polskich motocyklistów najwyżej – na 12. miejscu – uplasował się Jakub Przygoński, który miał czas gorszy od zwycięzcy o 30 sekund. Marek Dąbrowski był 37., a Jacek Czachor 39.

Rywalizację quadów wygrał Peruwiańczyk Ignacio Flores. Rafał Sonik zajął ósme miejsce, ze stratą 43 sekund, a Łukasz Łaskawiec był 24.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Hołowczyc, Dakar
Przed Dakarem

Już 5 stycznia 2013 roku w stolicy Peru - Limie, rozpocznie się największy terenowy rajd na świecie - Rajd Dakar. Wśród startujących kierowców samochodów nie zabraknie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV