Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dofinansowali kuglarzy i siostry Katarzynki

w Braniewie starostwo podpisało umowy z 14 organizacjami pozarządowymi na dofinansowanie. Fot. W. Andrearczyk

14 organizacji pozarządowych z powiatu braniewskiego otrzymało dofinansowanie na działania, jakie podejmą w tym roku.

Starostwo Powiatowe w Braniewie przeznaczyło na ten cel około 70 tys. złotych. Przedstawiciele organizacji pozarządowych podpisali umowy, w których zobowiązują się do zorganizowania szeregu imprez i przedsięwzięć. Będą to projekty realizowane z dziećmi i młodzieżą z Braniewa i okolic, a także imprezy, które odbędą się w powiecie braniewskim.

Wśród nich te najbardziej znane jak Ukraińskie Barwy Pogranicza, Międzynarodowe Warmińskie Spotkania Twórcze, czy cykliczne imprezy turystyczno-krajoznawcze. Nowością będzie Festiwal kuglarski czy konferencja Krańce Europy.

– Nie wyobrażamy sobie, żeby nie współpracować z organizacjami, które ubogacają życie w powiecie braniewskim – mówi Helena Janczarek z braniewskiego starostwa.

00:00 / 00:00

Wśród najprężniej działających organizacji pozarządowych jest działające od 10 lat Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży. Jaka jest recepta na sukces? – Oczywiście stawianie na młodych – mówi Małgorzata Dębicka, prezes stowarzyszenia.

00:00 / 00:00

Kwoty dotacji dla organizacji wynosiły od 600 do 12 tys. złotych. Największe dofinansowanie otrzymało Zgromadzenie Sióstr Świętej Katarzyny, które prowadzi Punkt Interwencji Kryzysowej dla dzieci i samotnych matek. (Wojciech Andrearczyk/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Braniewo, dofinansowanie
Jak zwabić młodych do urn?

Jak uaktywnić młodzież, żeby brała udział w wyborach i życiu społecznym? Nad tym zastanawiali się podczas debaty młodzi ludzie z braniewskich szkół oraz lokalni samorządowcy. Nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV