Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Domowe lody – łatwe w przygotowaniu i najzdrowsze

Fot. Fotolia.com

To najszybsze, najprostsze i zarazem najzdrowsze lody, jakie można przygotować w domu. Niepotrzebna jest specjalna maszyna do ich robienia; wystarczą plastikowe torebki, blender i trochę cierpliwości.

Włosi, którzy z powodu warunków atmosferycznych do perfekcji opanowali sztukę przygotowywania domowych zimnych deserów, potrafią zrobić minimalnym wysiłkiem lody owocowe, zwłaszcza zaś sorbety.

Najprostszy przepis to lody bananowe. Trzeba pokroić kilka bananów w plasterki i włożyć do szczelnie zamkniętej plastikowej torebki do mrożenia żywności, która na 2-3 godziny musi trafić do zamrażalnika. Zamrożone banany należy następnie wrzucić do blendera i ubić na gładki krem. Do takich lodów nie trzeba nic dodawać; mają znakomity smak. Aby był jeszcze lepszy, można polać je odrobiną syropu klonowego.

W ten sam sposób możemy zrobić każdy sorbet. Wystarczy na przykład kilka miękkich, bardzo dojrzałych brzoskwiń, arbuz albo melon. Owoce kroimy w plasterki i po kilku godzinach mrożenia rozbijamy w blenderze. Warunek jest jeden – takie lody zjadamy od razu.

 

Autor: PAP Life
Redakcja: K. Ośko

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lody
Lody – najszybszy i najsmaczniejszy sposób na schłodzenie w upalny dzień

Lody w naszych czasach, to popularny deser. Można je dostać przez cały rok w każdym osiedlowym sklepiku czy hipermarkecie. Trudno w to uwierzyć, ale przez setki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV