Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Donald Tusk w Bartoszycach. Pełny zapis dźwiękowy ze spotkania z premierem – posłuchaj!

Polska stara się zrobić wszystko, żeby Europa i świat nie zapominały, że komuś dzieje się krzywda, a równocześnie szukamy drogi, by nie mnożyć konfliktów i nie zwiększać napięcia – mówił premier Donald Tusk w Bartoszycach odnosząc się do konfliktu Rosja-Ukraina.

Premier zwrócił się do mieszkańców Bartoszyc, by nie dali „w żaden sposób odczuć” Rosjanom, którzy w ramach małego ruchu granicznego przyjeżdżają z Obwodu Kalinigradzkiego do Polski i do województwa warmińsko-mazurskiego, „tego, co wszyscy odczuwamy wobec decyzji rosyjskich polityków”. „Ważne, aby pokazać, że relacje pomiędzy ludźmi, handlowcami, przedsiębiorcami wcale nie muszą być narażone na trzęsienie ziemi tylko dlatego, że ktoś wpadł na imperialny pomysł” – podkreślił Donald Tusk na spotkaniu w Bartoszycach.

Według premiera utrzymanie normalnych relacji z Rosjanami w ramach małego ruchu granicznego może stać się w przyszłości o wiele ważniejszym „argumentem na rzecz dobrych relacji polsko-rosyjskich niż to, co wyprawiają czasem politycy”.

Zapis spotkania premiera Donalda Tuska z mieszkańcami Bartoszyc – posłuchaj

 

Zdjęcia: Krzysztof Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Legenda polskich panczenów

Z wyboru elblążanka, z pasji łyżwiarka szybka. Wielokrotna mistrzyni Polski, zdobywczyni tzw. małego mistrzostwa świata z Oestersund z 1960 roku, brązowa medalistka ze Squaw Valley w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV