Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dopiero w sobotę poznamy szczegółowe wyniki badań wody w Działdowie

Badanie próbek w laboratorium Sanepidu, fot. archiwum RO

Sanepid analizuje próbki wody pobranej z miejskiego wodociągu w Działdowie

Kolejny dzień zakazu picia bieżącej wody i wykorzystywania jej do celów gospodarczych.  Mieszkańcy Działdowa i okolicznych wsi nadal są zdani na beczkowozy i wodę w butelkach.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, dziś nie będzie wiadomo, co zanieczyściło wodę w  w wodociągu. Wciąż trwają szczegółowe badania laboratoryjne. Wstępne wyniki próbek pobranych do badań, jak już informowaliśmy, wykluczyły obecność groźnych dla ludzi bakterii. Jednak dopóki nie będzie szczegółowej analizy mikrobiologicznej wody mieszkańcy nie mogą jej spożywa,ć ani używać do celów gospodarczych. Jak długo?

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Działdowie Grażyna Mówińska powiedziała, że więcej będzie można powiedzieć w sobotę.

00:00 / 00:00

Inspektor Grażyna Mówińska zaznaczyła, że po wykryciu zanieczyszczenia w wodociągu, w ostatnich dniach, nie odnotowano większej liczby zachorowań w mieście i wśród mieszkańców okolicznych wsi, którzy korzystali z wody z miejskiego wodociągu.

Próbki do badań pobrano 22 i 23 sierpnia. Analizuje je laboratorium w Olsztynie.

Autor: KGrabowska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, Działdowo, woda, badania, próbki, bakterie
Sanepid wykrył bakterie coli w następnym wodociągu. Mieszkańcy Ługwałdu, Brąswałdu i Redykajn muszą korzystać z beczkowozów

Olsztyński sanepid poinformował dziś o kolejnym przypadku mikrobiologicznego zanieczyszczenia wody. Tym razem bakterie grupy coli znaleziono w wodociągu publicznym w Ługwałdzie, który zaopatruje  również  Brąswałd i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV