Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Doprowadzą oskarżoną

Sąd Okręgowy w Olsztynie odroczył rozpoczęcie procesu pracownicy jednego z olsztyńskich banków, która okradała klientów. Oskarżona nie stawiła się na rozprawie tłumacząc to pobytem w szpitalu psychiatrycznym.

Sędzia Piotr Zbierzchowski zadecydował o przymusowym doprowadzeniu oskarżonej, ponieważ uznał, że Izabela B. nie uzasadniła właściwie zwolnienia lekarskiego, a z opinii psychiatrów wynika, że stan ogólny oskarżonej jest dobry i jest ona zdolna do udziału w procesie.

Kobieta ma zarzuty kradzieży, fałszowania dokumentów oraz oszustw. Kobieta obsługując rachunki zamożnych klientów likwidowała, bez ich wiedzy i zgody, lokaty terminowe a środki pieniężne przywłaszczała. Kiedy zbliżał się termin zakończenia lokaty, wówczas nieuczciwa pracownica banku przelewała pieniądze z innego rachunku, tak aby klient się nie zorientował – przypomina starszy posterunkowy Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie:

00:00 / 00:00

Według prokuratury, 45-letnia kobieta od marca 2010 roku przeprowadziła takie operacje na kontach co najmniej 8 klientów. Podejrzana przywłaszczyła milion 400 tysięcy złotych.

Kolejny termin rozpoczęcia procesu nieuczciwej pracownicy banku wyznaczono na 3 kwietnia. Oskarżonej grozi do 10 lat pozbawienia wolności. (asz/karp/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd
Sąd badał znajomość angielskiego

Przed olsztyńskim sądem odbyła się kolejna rozprawa w procesie Saudyjczyka oskarżonego o zranienie nożem Polaka. Poszkodowany Mariusz P. ma uszkodzoną krtań i blizny na szyi. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV