Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Doprowadzę do budowy nowego stadionu Stomilu” – przekonywał kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna

Michał Wypij
fot. Przemysław Getka

Michał Wypij ocenia, że to inwestycja, która w ciągu ostatnich 20 lat mogła zostać zrealizowana z powodzeniem, bo miasto miało możliwość wykorzystania unijnych środków.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy twierdzi, że jako prezydent ustabilizuje sytuację organizacyjną klubu i „doprowadzi do tego, że będziemy dumni z nowego stadionu”.

Gdzie miałby powstać stadion?

To miejsce jest związane ze Stomilem, więc jeśli okaże się, że badania geologiczne potwierdzą, iż w miejscu starego stadionu jesteśmy w stanie prowadzić inwestycję, to jestem za kompleksową modernizacją istniejącego obiektu. Jeśli jednak badania geologiczne wskażą co innego, to oczywiście będziemy szukać takiej lokalizacji, która pozwoli na zbudowanie w pełni nowoczesnego stadionu, na miarę miasta wojewódzkiego w XXI wieku

– przekonywał Michał Wypij.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy ocenił również, że w Olsztynie brakuje pełnowymiarowych boisk dla młodzików.

Oprócz Michała Wypija o fotel prezydenta Olsztyna ubiegają się: Beata Bublewicz, Monika Falej, Czesław Jerzy Małkowski, Tomasz Pitura, Andrzej Maciejewski, Krzysztof Kacprzycki i Piotr Grzymowicz.

Michał Wypij
fot. Przemysław Getka

Michał Wypij
fot. Przemysław Getka

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w stadion, Michał Wypij
Michał Wypij przekonuje: Areszt śledczy nie może znajdować się w centrum Olsztyna

Areszt śledczy trzeba wyprowadzić na obrzeża Olsztyna lub poza jego granice - uważa Michał Wypij, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna. Podczas konferencji zwołanej przed budynkiem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV