Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dorośli i dzieci wystartują w VI Elbląskim Biegu Niepodległości

Fot. Marek Lewandowski (11.11.2018 r.)

Prawie  tysiąc dwieście osób, w tym ponad pół tysiąca dzieci weźmie udział w VI Elbląskim Biegu Niepodległości.  Jak co roku impreza zacznie się po zakończeniu Marszu Niepodległości o 13.30.

Bieg w Elblągu wciąż cieszy się zainteresowaniem mimo tego, że coraz więcej miast w sąsiedztwie organizuje własne  zawody. Na listach startowych znaleźli się głównie biegacze z Elbląga i regionu, ale są także zawodnicy z Trójmiasta, Bartoszyc czy Ostródy.

Przed nim niełatwa trasa, znana już z poprzednich edycji. Start i meta jest na ulicy Teatralnej, biegacze pokonają 10 km w trzech pętlach – tłumaczy Natalia Szrama z MOSIR-u. Dzieci i młodzież mają przygotowane krótsze dystanse, od 50 do 600 metrów dla zawodników do 15 roku życia. A najszybsi biegacze pokonują 10 km pętlę w czasie około pół godziny.

Z powodu marszu i biegu w Elblągu od rana do godziny 16.00 obowiązują zmiany w ruchu kołowym. W tym czasie nieco inaczej jeżdżą też tramwaje i autobusy.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Święto NIepodległości
Obchody Święta Niepodległości na Warmii i Mazurach. Zobacz program

11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Tego samego dnia zakończyła się I Wojna Światowa. W rocznicę tych historycznych wydarzeń w większości polskich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV