Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dorota Białowąs: liczenie głosów nie będzie ciągnąć się w nieskończoność

Dorota Białowąs z olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego

Nie wszystkie komisje wyborcze zrobiły sobie wczoraj wolne i te komisje, które chciały ustalać wynik wyborów ręcznie zrobiły to – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Dorota Białowąs, dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

O godzinie 6 rano PKW ogłosiła, że po kilkunastu godzinach awarii ruszył system informatyczny zliczający głosy. Tymczasem jak się okazało system nadal nie funkcjonuje w Nidzicy. Tam powiatowa komisja wyborcza odmówiła ręcznego zliczania głosów. Państwowa Komisja Wyborcza ma podjąć decyzję co dalej.

Dorota Białowąs zapewniła, że problemy są tylko w Nidzicy. W Radiu Olsztyn dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego dodała, że w nocy niektóre komisje gminne zdecydowały się na ręczne liczenie głosów. Z sześciu komisji, które rano dostarczyły protokoły, połowa źle podliczyła głosy.

Posłuchaj rozmowy Michała d’Obyrna z Dorotą Białowąs

00:00 / 00:00

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory samorządowe, wybory 2014
Radio Olsztyn zachęcało do pójścia w niedzielę na wybory

W piątek Radio Olsztyn, w najbardziej ruchliwych punktach miasta, rozdawało ulotki i znaczki zachęcające do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach samorządowych. Część mieszkańców Warmii i Mazur...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV