Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Doskonały początek sezonu polskich skoczków. Polacy na drugim miejscu w Wiśle!

Maciej Kot. Fot. www.pzn.pl

Polscy skoczkowie narciarscy – ex aequo z Austriakami – zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym w Wiśle, pierwszych w sezonie zawodach Pucharu Świata. Triumfowali Norwegowie, którzy popisowy występ zanotowali w finałowej serii.

Biało-czerwoni startowali w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch. Ta sama grupa wywalczyła w marcu w Lahti drużynowe mistrzostwo świata.

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Norweg Daniel Andre Tande (126,5 m i 129 m) przed Kraftem oraz Japończykiem Junshiro Kobayashim (127,5 m i 125,5 m). Piąty był Kubacki, siódmy Stoch, ósmy Kot, zaś 22. Żyła.

W sumie Polacy mają w dorobku w drużynowych zmaganiach w PŚ dwa zwycięstwa, sześć drugich miejsc i osiem trzecich.

Na niedzielę zaplanowano konkurs indywidualny w Wiśle, który rozpocznie się o godz. 15. W pierwszej serii wystąpi siedmiu reprezentantów gospodarzy. Poza czwórką, która startowała w sobotę, będą to: Stefan Hula, Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł.

Wyniki konkursu drużynowego w Wiśle
1. Norwegia – 1023,8 pkt.
2. Austria i Polska – po 1006,5 pkt.
4. Niemcy – 990,0 pkt.
5. Japonia – 983,6 pkt.
6. Słowenia – 931,4 pkt.


Autor: PAP
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Puchar Świata, skoki narciarskie
Rozpoczyna się Puchar Świata w skokach. W Wiśle inauguracja sezonu

W sobotę konkurs drużynowy, pierwsze indywidualne zmagania zaplanowano  w niedzielę. W dotychczasowej  38-letniej historii  zawodów zdobywca Kryształowej Kuli zaczynał zazwyczaj od podium w konkursie inauguracyjnym. Według...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV