Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dostali unijne dofinansowania na projekty edukacyjne

członek zarządu województwa Gustaw Brzezin podpisał umowę ze stowarzyszeniem „Ługwałd” na dofinansowanie projektu, fot. A.Minkowska

Dobre Miasto, Miłakowo, Ługwałd oraz gmina Orzysz dostały unijne dofinansowania na projekty edukacyjne. Najwięcej, bo ponad pół miliona złotych, trafiło do gminy Orzysz.

Pieniądze z Unii i wkład własny gminy pozwolą m.in. utworzyć nową grupę przedszkolną w miejskim przedszkolu – mówi burmistrz Orzysza Tomasz Sulima:

00:00 / 00:00

W gimnazjum w Dobrym Mieście, za prawie 50 tysięcy złotych, powstanie Szkolny Ośrodek Kariery. Warsztaty i doradztwo zawodowe, a także bezpośrednie spotkania z przedsiębiorcami pomogą uczniom zaplanować ich przyszłą karierę zawodową – mówi Janusz Filipkowski, prezes Stowarzyszenia Rzecz Oświaty w Dobrym Mieście:

00:00 / 00:00

Po około 50-ciu tysięcy złotych dofinansowania dostały także Ochotnicza Straż Pożarna w Miłakowie i Stowarzyszenie „Ługwałd”. Za te pieniądze 35-ciu strażaków z gmin Miłakowo, Miłomłyn i Dobre Miasto zostanie przeszkolonych z gaszenia pożarów w zamkniętych pomieszczeniach. Z kolei Stowarzyszenie „Ługwałd” zorganizuje kursy komputerowe dla starszych mieszkańców wsi. (ami/as)

unijne dofinansowanie dostało tez gimnazjum w Dobrym Mieście, fot. A.Minkowska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Brzezin, dofinansowanie, unijne
Rolnik skazany za próbę wyłudzenia unijnych dopłat

Rolnik z okolic Dobrego Miasta skazany za próbę wyłudzenia unijnych dopłat obszarowych. Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał go na 1 rok i 10 miesięcy więzienia w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV