Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dowódca 15. BZ z Giżycka wyróżniony przez prezydenta. Andrzej Duda wręczył nominacje na stopień generalski i admiralski

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydent Andrzej Duda wręczył pięć nominacji na pierwszy stopień generalski i admiralski. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Andrzej Duda mówił o konieczności modernizacji armii. Podkreślał, że powinniśmy jak najszybciej zrezygnować ze sprzętu odziedziczonego po czasach komunistycznych. W mocnych słowach odniósł się do tych, którzy zmiany krytykują:

00:00 / 00:00

Podczas uroczystości generałami zostali: dowódca 15. Brygady Zmechanizowanej z Giżycka pułkownik Norbert Iwanowski, dowódca 3. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej pułkownik Andrzej Dąbrowski i komandor Mirosław Jurkowlaniec – dowódca 3. Flotylli Okrętów. Wśród awansowanych znaleźli się także szef Inspektoratu MON ds. Bezpieczeństwa Lotów pułkownik Robert Cierniak oraz, wyznaczony na początku lutego na stanowisko pełnomocnika MON ds. utworzenia Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, pułkownik Karol Molenda.

Uroczystość odbyła się w związku z obchodami 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO.

 

Źródło: IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w generał, prezydent Andrzej Duda, nominacje generalskie, pułkownik Norbert Iwanowski
Każdy w trudnej sytuacji finansowej otrzyma nieodpłatną pomoc prawną

„Bezpłatna pomoc prawna to element zaspokojenia potrzeby sprawiedliwości” – mówił prezydent Andrzej Duda. W Warszawie zaapelował do mediów lokalnych o wsparcie w popularyzowaniu wiedzy na temat...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV