Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dowolna technika, jeden cel: ozdobić przestrzeń miejską w stolicy Warmii i Mazur. Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Olsztyn Street Art Garden”

Marta Pietraszun i Krzyś

Znamy laureatów 5. edycji „Olsztyn Street Art Garden” w kategorii rodzina do lat 18. Pierwsze miejsce i 3000 zł zdobyła praca „Warmia, ogród i ja”, czyli instalacja na ogrodzeniu przedszkola nr 13 na Zatorzu autorstwa Anny Imbiorskiej i dzieci z przedszkola.

Drugie miejsce jury przyznało Anecie Fabsiak-Hill za event „Charytatywny plener miejski” na Starym Mieście, a na trzecim miejscu z nagrodą wysokości 1000 zł są Marta Pietkun i Krzyś Zdunek ze Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Marcinkowie za pracę „Słońce – ludzie” na murze przy jednym z przystanków na Osiedlu Mazurskim.

Wyniki konkursy w kategorii 18 + poznamy wieczorem. „Olsztyn Street Art Garden” to konkurs, w którym może uczestniczyć każdy, kto ma pomysł na graffiti, mural, szablon lub vlepkę w przestrzeni miejskiej. Konkurs organizuje miasto Olsztyn wraz ze Stowarzyszeniem Arka, Galerią sztuki BWA i Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Technika wykonana dzieła była dowolna: graffiti, mural, szablon, vlepka, instalacja czy inna forma, która najlepiej odda ducha koncepcji artystycznej.

-Chodzi o pomysł, dobranie fajnego miejsca – przekonuje Andrzej Sadowski – pomysłodawca i koordynator konkursu.

00:00 / 00:00

Trzecie miejsce w konkursie zajął Krzyś Zdunek – tancerz, b-boy, podpisujący swoje prace jako „KZ”. To jedyny sposób w jaki Krzyś jest w stanie samodzielnie się podpisać. Krzyś ma zespół Downa i namalował mural za jednym olsztyńskich przystanków, a towarzyszyła mu i kibicowała Marta Pietraszun terapeutka ze Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Marcinkowie.

KZ
00:00 / 00:00

Imprezę medialnie wspiera Radio Olsztyn.

Krzyś Zdunek

Krzyś Zdunek

Krzyś

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sztuka, konkurs, Olsztyn Street Art Garden
„Od 5 lat działa w wolontariacie”. Nastolatka z Elbląga została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Ośmiu Wspaniałych

Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Ośmiu Wspaniałych elblążanka Oliwia Żukowska jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 25. Ideą konkursu jest honorowanie młodych ludzi, którzy w sposób szczególny angażują się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV