Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dowożą posiłki, kupują środki czystości i wpłacają pieniądze. Lokalne firmy wspierają szpitale w Elblągu

Szpital Wojewódzki w Elblągu. Fot. A. Pastuszka

Elbląscy przedsiębiorcy pomagają szpitalom: wojewódzkiemu i miejskiemu, który teraz leczy chorych na COVID-19. Obywatelska pomoc, płynąca od małych i wielkich firm kierowana jest do całego personelu, bez którego szpitale nie mogłyby pracować.

Dla przedsiębiorców to czas aktywności, nawet kiedy nie mogą pracować. To osoby, które widzą problem i go rozwiązują, patrzą nie tylko na dziś czy jutro, ale też w przyszłość – tłumaczy Piotr Opaczewski z branży oświetleniowej.

Ci ludzie, którzy pracują w szpitalach też mają rodziny i dzieci, muszą być bezpieczni – dodaje Marcin Trudnowski, właściciel szkółki sportów wodnych. Pomoc z lokalnych firm trafia również do wielu organizacji i instytucji, które zajmują się osobami starszymi, chorymi czy bezdomnymi.

Pomysły jak można pomagać zależą często od możliwości. Restauratorzy dowożą posiłki, hurtownicy wodę mineralną, kawę czy herbatę. Kto może kupuje środki czystości, rękawiczki czy płyny odkażające. Drukarze 3D drukują przyłbice. Wiele firm wpłaca pieniądze tak, aby szpitale mogły je wydać na to, co jest teraz najbardziej potrzebne.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, szpital wojewódzki, przedsiębiorcy, wsparcie, Piotr Opaczewski, koronawirus, COVID-19
Olsztynianin trzy razy złamał kwarantannę! Grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 51-latek z Olsztyna, który w ciągu 14-dniowej kwarantanny, aż 3 razy złamał obowiązujące przepisy opuszczając miejsce zamieszkania. Za pierwszym razem mężczyzna wyszedł...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV