Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dr Milena Kindziuk: Matka nauczyła papieża znaku krzyża i pierwszej modlitwy

mat. prasowe

Kościół oficjalnie rozpoczął proces beatyfikacyjny rodziców św. Jana Pawła II. Pamięć o życiu Wojtyłów jest wciąż żywa w Wadowicach i w środowisku krakowskim.

Pomimo tego, że od ich śmierci minęło już wiele lat, w Wadowicach mówi się o nich wiele. Milena Kindziuk, postanowiła odszukać świadków życia rodziców Jana Pawła II i opisać historię Emilii i Karola na nowo.

Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II – kim byli? Jaką rodzinę stanowili? Jaki wpływ wywarli na życie papieża? Dlaczego ich imiona mogą być zapisane w gronie świętych? Dlaczego wreszcie, ich proces beatyfikacyjny rozpoczął się dopiero teraz, po śmierci Jana Pawła II? Na te pytania odpowiada dr Milena Kindziuk, która przez kilka lat prowadziła badania, zbierała materiały, odnajdywała nieznane dokumenty oraz zdjęcia, rozmawiała ze świadkami życia Emilii i Karola.

Posłuchaj audycji Okno na Kulturę

W  programie Okno na kulturę Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się goście ze świata kultury i mediów.

red: gk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Św. Jan Paweł II, dr Milena Kindziuk
Totus Tuus – Eucharystia

W drugiej audycji omawiamy encyklikę "Ecclesia de Eucharistia" - ukoronowanie i kompendium nauczania św. Jana Pawła II o Eucharystii. "Kościół żyje dzięki Eucharystii" – to pierwsze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV