Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po 10 latach przerwy Indykpol AZS Olsztyn znów w półfinale Plus Ligi!

Indykpol AZS Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn w wielkiej czwórce najlepszych drużyn siatkarskich w Polsce! Po dramatycznym spotkaniu, w którym zażarta walka z Asseco Resovią trwała do ostatniej piłki, olsztyńscy siatkarze awansowali do półfinału Plus Ligi.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonując w dzisiejszym pojedynku Asseco Resovię zapewnili sobie awans do półfinału PlusLigi. Zdecydował o tym dopiero trzeci pojedynek fazy play – off. Najlepszym zawodnikiem pojedynku został wybrany Jan Hadrava.

Asseco Resowia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 1:3
(22:25, 25:18, 26:28, 26:28)

Radość w zespole była ogromna. W rozmowie z Radiem Olsztyn cieszyli się 20-letni Jakub Kochanowski, 39-letni Daniel Pliński i  czeski atakujący Jan Hadrava.

To olbrzymia satysfakcja, bo niewiele osób na to liczyło. Zespół był dziś niesamowity. Nigdy nie gra się łatwo, kiedy pojawia się presja, jest nerwowo na parkiecie i iskrzy. Oni sobie z tym poradzili i bardzo im gratuluję. Gramy trzeci mecz w ciągu pięciu dni, więc jesteśmy zmęczeni, ale emocje unoszą nas nad ziemią.

– mówił trener Indyków Roberto Santilli.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi. To długi sezon, w którym zdawaliśmy sobie sprawę, że możemy wyeliminować Resovię. Jednak po porażce u siebie, wygranie dwóch spotkań na ich terenie wydawało się ekstremalnie trudne. I łatwo nie było, ale się udało. Teraz najważniejszy jest wypoczynek, bo przeciwko ZAKSie musimy wykorzystać każdy malutki procent szans na wygraną.

– uzupełniał belgijski przyjmujący Akademików Tomas Rousseaux.


Asseco Resovia Rzeszów: Lukas Tichacek, Aleksander Śliwka, Jakub Jarosz, Barthelemy Chinenyeze, Thibault Rossard, Dawid Dryja – Mateusz Masłowski (libero) – Łukasz Perłowski, Michał Kędzierski, Jochen Schoeps, Elviss Krastins, Dominik Depowski.

Indykpol AZS Olsztyn: Paweł Woicki, Tomas Rousseux, Jakub Kochanowski, Jan Hadrava, Miłosz Zniszczoł, Robbert Andringa – Michał Żurek (libero) – Adrian Buchowski, Mateusz Kańczok, Daniel Pliński

 O finał Akademicy powalczą z broniącą mistrzowskiego tytułu ZAKSą Kędzierzyn Koźle. Pierwszy mecz w hali Urania już w środę.

Indykpol AZS Olsztyn

Fot. M.Świniarski

 

Redakcja: BSChromy / M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wciąż walczą o półfinał Plus Ligi. Decydujący mecz z Asseco Resovią o g. 14.45. Relacje w Radiu Olsztyn

W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest remis 1:1. O awansie do półfinału zdecyduje dzisiejsze spotkanie w Rzeszowie. Relacje z meczu w Radiu Olsztyn! Wczoraj w Rzeszowie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV