Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Droga do inwestycji otwarta

Projekt kompleksu obiektów sportowo-rekreacyjnych nad Jeziorem Ukiel (Krzywe)

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła protest hiszpańskiej firmy, która uczestniczyła w przetargu na zagospodarowanie brzegów jeziora Krzywego. Hiszpanie złożyli najtańszą ofertę, ale przetargu nie wygrali – mówi rzeczniczka Krajowej Izba Odwoławczej Małgorzata Stręciwilk.

Izba stwierdziła, że oferta jest sprzeczna z postanowieniami specyfikacji. Firma ta może wnieść skargę na orzeczenie izby do sądu okręgowego, z tym że skarga nie wstrzymuje  podpisanie umowy w sprawie zamówienia publicznegopoinformowała rzeczniczka Krajowej Izby Odwoławczej Małgorzata Stręciwilk:

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że władze Olsztyna zdecydowały się na ofertę firmy NDI z Sopotu. Do września przyszłego roku na plaży i przystani przy ul. Jodłowej nad jeziorem Krzywym mają powstać m.in. nowe pomosty, mola i hangary na sprzęt wodny. Mają tam być także boiska do siatkówki i hala do całorocznej gry w piłkę plażową, także siłownia, sauna, skatepark oraz nowe punkty gastronomiczne i parkingi. Planowane jest również utworzenie tras biegowych i rowerowych. Zagospodarowanie brzegów jeziora Krzywego ma kosztować 60 milionów złotych. (wchr/karp/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Krzywe, KIO, NDI
Ukiel w rękach sopockiej spółki

Przetarg na budowę całorocznej infrastruktury rekreacyjno-sportowej nad Jeziorem Ukiel w Olsztynie wygrała sopocka spółka NDI. Do przetargu stanęło 15 firm, w tym dwie z Hiszpanii. Hiszpańskie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV