Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Droga krajowa nr 15 w Rożentalu doczeka się remontu

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 9 programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to niemal 500 mln zł. Przebudowy na Warmii i Mazurach doczeka się droga krajowa nr 15 w Rożentalu.

Inwestycje w całej Polsce związane są m.in. z rozbudową odcinków dróg, wzmocnieniem ich nawierzchni, poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego czy budową chodników.

W województwie warmińsko-mazurskim rozbudowana zostanie droga krajowa nr 15 w miejscowości Rożental. Inwestycja obejmie podniesienie nośności nawierzchni, przebudowę skrzyżowania na rondo, likwidację skrzyżowania z drogą powiatową nr 1214N, budowę korpusu drogowego o przekroju jednojezdniowym 1×2. Projekt zakłada także odtworzenie istniejących zatok autobusowych w innej lokalizacji, budowę chodników oraz przejść dla pieszych wraz z oświetleniem.

Inwestycja będzie zrealizowana w latach 2022-2023.

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, inwestycja
„Do urzędu dzwonią zainteresowani inwestorzy”. Radni ocenili postępy prac na Mierzei Wiślanej

- To głośna inwestycja w całej Polsce, ale i Europie. Do urzędu dzwonią zainteresowani inwestorzy – mówił Marek Pruszak, przewodniczący Komisji Polityki Regionalnej i Promocji o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV