Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drogosze mają wicemistrza Polski

Jeden medal przywieźli zapaśnicy z Warmii i Mazur z Mistrzostw Polski Młodzików w stylu wolnym. Zawody rozgrywane były w Komornikach. Srebrny krążek zdobył Michał Baran z Iskry Drogosze.

Klub w tej niewielkiej miejscowości (a wręcz osadzie) w powiecie kętrzyńskim istnieje od niespełna roku, a już odnosi duże sukcesy. Zdaniem trenera Łukasza Szmyda także ten wyjazd był udany. – Michał Baran trenuje zaledwie od dwóch lat, a już wywalczył srebrny medal. Cieszę się, bo jego występ w stylu wolnym daje także duże nadzieje na wysoką lokatę w mistrzostwach Polski w stylu klasycznym. Myślę, że także w nich powalczy o medal i będzie to ten najcenniejszy, złoty.

Łukasz Szmyd w Komornikach wystawił dwóch zapaśników, którzy są jego wychowankami, choć trenują w innych klubach – Michał Baran w Iskrze, a Mikołaj Homza w Orle Karolewo. Obaj zwykle startują w wadze 85 kilogramów, ale żeby nie musieli ścierać się ze sobą oraz mogli zachować większe szanse na medale, Michał Baran wystąpił w kategorii 100 kilogramów.

Jak twierdzi szkoleniowiec Iskry Drogosze, młody zapaśnik zrobił swoje wygrywając srebrny medal, ale… – Stać go na więcej. Tym razem przeszkodą była duża różnica wagi, czyli aż 15 kilogramów. To spowodowało, że uległ w finałowej walce. W następnych zawodach wystartuje już w swojej kategorii.

Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym odbędą się w Żukowie od 11 do 13 listopada.

Posłuchaj wypowiedzi trenera Łukasza Szmyda 

00:00 / 00:00

(kos/podbiel)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, zapasy, Michał Baran, Mikołaj Homza
W Olsztynie panuje moda na aktywne spędzanie czasu

W przyszłym roku w stolicy Warmii i Mazur po raz kolejny odbędzie się akcja "Olsztyn. Aktywnie!" W olsztyńskim ratuszu podsumowano jej siódmą edycję. - Cieszy nas,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV