Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drogowcy oddali do użytku jedną jezdnię ulicy Obiegowej w Olsztynie

Budowa linii tramwajowych w Olsztynie (5 maja 2015 r.) – skrzyżowanie ul. Obiegowej z Pstrowskiego. Fot. Łukasz Węglewski

To wschodnia nitka położona bliżej budynku Sanepidu. Ruch na ulicy odbywa się w kierunku alei Piłsudskiego. Udostępniono również wjazd i zjazd z Obiegowej na Żołnierską.

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie podkreśla, że po Obiegowej mogą jeździć zarówno pojazdy komunikacji miejskiej jak i wszystkie inne samochody. Tymczasem druga jezdnia Obiegowej jest przeznaczona wyłącznie dla autobusów.

Jednak w związku z kolejnym etapem prac związanych z budową linii tramwajowej zamknięta została część ul. Żołnierskiej. Droga na odcinku od ul. Głowackiego do wiaduktu nad ul. Obiegową jest wyłączona z ruchu. Możliwy jest jedynie dojazd do posesji położonych przy Żołnierskiej. Wyjeżdżający z posesji kierowani są na ulicę Głowackiego.

(mlewin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj
Radni PiS zaniepokojeni tempem budowy linii tramwajowej

Są opóźnienia i mogą być poważne konsekwencje finansowe dla miasta - tak o olsztyńskiej budowie linii tramwajowej mówią lokalni politycy PiS. Jak mówi przewodniczący klubu Prawa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV